بلاگ

آخرین اخبار و مقالات
EPS چیست؟
EPS چیست؟

EPS، آن مقدار سودی است که برای هر سهم شرکت محقق شده است و از آن به عنوان شاخصی برای ارزیابی سودآوری شرکت‌های پذیرفته شده و فعال در بازار بورس اوراق بهادار یاد می‌شود.

ارزش ذاتی سهام
ارزش ذاتی سهام

شناسایی ارزش ذاتی یک شرکت و خرید سهام به قیمتی پایین‌تر از ارزش ذاتی آن، یکی از راه‌های افزایش سود سرمایه‌گذاری در بورس است.عموما ارزش ذاتی با ارزش روز یا واقعی سهام تفاوت دارد، ولی در بلندمدت قیمت سهام به سمت ارزش ذاتی خود حرکت می‌کند.

اصول کمی و انواع آن در تحلیل بنیادی بورس
اصول کمی و انواع آن در تحلیل بنیادی بورس

اصول کمی قابل‌اندازه‌گیری هستند و شامل ویژگی‌های عددی در مورد یک عملیات تجاری هستند.این اصول از طریق صورت‌حساب‌های مالی شرکت، به دست می‌آیند. این صورت‌حساب‌ها، سود، درآمدهای کوتاه‌مدت، نقدینگی و سایر دارایی‌ها را نشان می‌دهند.

منابع اطلاعاتی در تحلیل بنیادی کدامند؟
منابع اطلاعاتی در تحلیل بنیادی کدامند؟

در مبحث تحلیل بنیادی اطلاعات به منزله مواد خام می باشد و تجزیه و تحلیل این اطلاعات منجر به خروجی اطلاعات یا نتیجه تحلیل بنیادی می شود. پس می توان گفت اطلاعات نقش بسیار پر اهمیتی در تحلیل بنیادی و نتیجه آن دارند.

تحلیل بنیادی و تاریخچه تحلیل فاندامنتال
تحلیل بنیادی و تاریخچه تحلیل فاندامنتال

تحلیل بنیادی یا اصطلاحاً تحلیل فاندامنتال، یکی از روش های تحلیل بورس است که به کمک آن، سرمایه گذاران می‌توانند وضعیت یک شرکت را بررسی کرده و ارزش واقعی سهام آن را محاسبه کنند. سپس با بررسی ارزش واقعی و قیمت فعلی سهام شرکت نسبت به خرید یا فروش آن تصمیم‌گیری می‌شود.